Hack Forums BALKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za sve hackere sa BALKANA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Komentirajte malo Vistu

Go down 
+2
Error 404
Admin
6 posters
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 7
Join date : 2009-10-10
Age : 28
Location : Hrvatska

Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: Komentirajte malo Vistu   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitimeSun Oct 11, 2009 12:23 am

HALO.
sta mislite o widnows vista.
jeli ga koristite??
po cemo je dobar?
po cemu je los?
jeli bolji XP ili Vista?
Sto bi mijenjali u visti da mozete??
Back to top Go down
https://hfbalkan.forumotion.com
Error 404
Admin
Error 404


Posts : 4
Join date : 2009-10-11
Location : Hrvatska

Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: Re: Komentirajte malo Vistu   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitimeTue Oct 13, 2009 12:59 pm

Cisto smece.
Back to top Go down
Stalk3r

Stalk3r


Posts : 8
Join date : 2009-10-11

Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: Re: Komentirajte malo Vistu   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitimeTue Oct 13, 2009 4:16 pm

Error 404 wrote:
Cisto smece.

hehe slazem se, ja san jos na xp ali mislim da uskoro preci na 7.
Koliko su cuja kazu da je sedmica odlicna
Back to top Go down
Juniorboy

Juniorboy


Posts : 5
Join date : 2010-07-01
Location : Croatia

Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: Re: Komentirajte malo Vistu   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitimeThu Jul 01, 2010 10:35 pm

hehe slazem se, ja san jos na xp ali mislim da uskoro preci na 7.
Koliko su cuja kazu da je sedmica odlicna[/quote]

Vista je stvarno smece, Windows 7 je odlicna, ja sam prije mislio da je xp svemoguc, ali otkad koristim 7, predomisljam se.
Back to top Go down
c.1

c.1


Posts : 16
Join date : 2011-06-05
Age : 34
Location : 0xF86B5A89

Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: XP --> VISTA --> 7   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitimeSun Jun 05, 2011 3:01 pm

VISTA:
──────

Po ćemu je dobra????
Windows VISTA je dobra po novijem (nešto boljem) izgledu od izgleda XPa. Također ima poprilićan broj više stavki i opcija postavki u Control Panel-u (iako po mom mišljenju) sve to skupa nije baš jako lijepo razvrstano i posloženo. Također je bolja po samim vizualnim efektima kod ulaska u Windowse (login manager ---> desktop i obrnuto).
Naravno novija je (iako u svijetu Microsoft-ovih OSova godište i ne igra preveliku ulogu u zadnje vrijeme)

Po ćemu je loša???
Windows VISTA kao da je pisana samo iz jednog jedinog razloga a to je samo da se proda. Kao da su ju pisali tri majmuna, friško odbjelih iz neke ludnice i to na dvije 386ice i jednom Pentiumu I - 225Mhz, 64MB EDO RAM, 4.5GB HDD IDE ATA. Taj operativni sustav je abnormalno nestabilan, izvrašavanje Windows komponenti je katastrofa. Non-stop neki errori, a bome kad se zbroji ima i jako puno BSoD-ova u kraćim vremenskim rokovima. U početku je bio veliki problem sa pronalaskom drivera za te Windowse, sada je pak problem sa instalacijom istih.
Mnogi programi stariji od 1999. godine užasno loše funkcioniraju na VISTI a zapravo preko 90% njih uopće ne funkcionira.
I ono posljednje što će poprilićno razočarati gamer-e jest to što rijetko koja, al' stvarno rijetko koja IGRICA se uopće i da pokrenuti na VISTI, a da ne spominjem kakva je situacija ako nekako i uspijete pokrenuti koju igru.
U početku se smatralo da je veći problem u DirectX-u 10 (koji dolazi integriran u VISTI) jer su mnogi nazivi resursa iz DLL-ova
zamijenjeni novim imenima-novih resursa, a neki manji resursi skupljeni u jedan veći resurs. Međutim to se vrlo lako može riješiti skidanjem pojedine datoteke (ime datoteke tj. file-a napisano vam je u error-u igrice koju pokušavate pokrenuti). Datoteke se daju zasebno jedna po jedna skinuti s interneta (jednostavno nađete ih kroz Google), te ih kopirate u WINDOWSov poddirektorij "SYSTEM32" i to naravno sa Administratorskim pravima. Te datoteke pripadaju starom DirectX-u 9.0c (najboljoj DirectX verziji poslije verzije 8.1)
OVAKVI PROBLEMI SA DIRECTX-om VAS OĆEKUJU I U WINDOWSIMA 7 (naravno kod starijih igrica, jer nove igre koriste novi DirectX)
Dakle kao što sam napomenuo, rješavanjem problema s DirectXom svejedno igre i dalje nisu profunkcionirale u VISTI, možda samo njih 2-3%. Problem smo također pokušali riješiti sa podešavanjem komptabilinošću prema starijim verzijama Windowsa, i od toga nije bilo apsolutno nikakve koristi.


Tako da, tko ima malo jaču konfu i planira prijeći na nešto novije od XPa, slobodno neka zaobiđe VISTU u velikom luku i neka se prebaci na Windows 7, ili ljubitelji Linuxa, nova MANDRIVA, te novi SliTaz obaraju s nogu, a onda da ne pričam od SuSE-u Enterprise!!!
Back to top Go down
miks




Posts : 15
Join date : 2012-12-21
Age : 30

Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: Re: Komentirajte malo Vistu   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitimeThu Jan 03, 2013 8:30 pm

Windows 7 i Vista su dosta slični. Pre nego što počnete da pljujete neki OS, pogledajte malo oko sebe. Uporedite Solaris i Vista. Pobedila.

I za sedmicu i za Vistu je stvoreno dosta više aplikacija nego za ostale OS-ove. Ja imam sedmicu i zadovoljan sam. Uskoro uzimam 8.
Back to top Go down
http://elitehackersbalkan.roll.tv
Sponsored content





Komentirajte malo Vistu Empty
PostSubject: Re: Komentirajte malo Vistu   Komentirajte malo Vistu I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Komentirajte malo Vistu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» evo malo smeha hahaha

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Hack Forums BALKAN :: HACKING :: Windowsi-
Jump to: